Ağır Makine Taşımacılığı Nedir Ve Ne Şekilde Yapılır?

Ağır Makine Taşımacılığı
Ağır Makine Taşımacılığı

Bilinen ölçülerin dışında ebat olarak daha büyük makinelerin veya yüklerin profesyonel bir ekip aracılığıyla taşınmasına ağır makine taşımacılığı denir. Bu taşımacılık şeklinde çok büyük ve aynı zamanda ağır olan yükler veya iş makinesi gibi araçlar taşındığından normal nakliye firmalarının altından kalkabileceği bir iş değildir. Son zamanlarda müşteriyi memnun etmek adına gerçekleştirdikleri yeni hizmetlerle de müşterinin güvenini kazanmak noktasında emin adımlar atmaktadırlar. Bu hizmetler müşteri talebi doğrultusunda gerçekleştirilmek üzere ve bu hizmetler genel olarak depolama, montajlamadır. Müşterinin yüklerinin sigorta sistemiyle güvence altına alınması da olumlu anlamdaki diğer bir hizmettir.

Ağır makine taşımacılığı denince çoğumuzun aklına sadece iş makinesi gelebilir. Fakat bu taşımacılık şekli sadece iş makinesi değil daha birçok araç ve yükü taşıyabilmektedir.  Taşınan şeyler arasında konteynır şantiyeler, türbin, santraller, jeneratör, fuar stantları ve gerekli araç-gereçleri, çok büyük ve ağır yükler, yat veya tekneler, arabalar, traktörler,  iş makineleri, kamyonlar ve silolar gibi yükler yer almaktadır. Bu taşımacılık şeklinde yükler normal ölçülerden çok daha büyük olduğundan ekibin mutlaka bu konuda eğitim almış olması ve deneyimli olması gerekir. Ofis Taşımacılığı  Çünkü en ufak bir hata dahi yapılırsa istenmeyen durumların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.  Hangi yükün veya aracın taşınması isteniyorsa ona uygun a

Ofis taşımacılığı 7/24 Destek hattı
Ofis taşımacılığı 7/24 Destek hattı

raçların ve ekipmanın olması gerekmektedir. Ancak bu şekilde o ağır yüklerle başa çıkılabilir. Bu taşımacılık şeklinde kullanılan araçlar, yüklerin daha büyük araçlara taşınması için römorklar ve çekerler,  yükleri taşıyacak araçlar ise lowbed veya hidrolik araçlardır.

Şehir içi taşımacılık dışında ülkeler arası taşımacılık ta yapılmaktadır. Bu durumda iki kat daha dikkatli olmakta fayda vardır. Özellikle bu alanda deneyimi olan yol analizi noktasında sıkıntısı olmayan, yükü taşıyacağı ülkeler konusunda bilgisi olan profesyonel ekiple çalışmak gerekiyor. Ülkeler arası taşımacılık bu şekilde gerçekleştirildiği zaman hem ülkemiz kazanır hem de işini düzgün yapan firmayla o ülke her zaman çalışmak ister. Ağır makine taşımacılığı yapan birçok firma gibi Ulusoy Nakliyat firması da müşteri memnuniyeti konusunda çok hassas olduğundan bu saydığımız konulara dikkat ederek taşımacılık işini gerçekleştirmektedir.